Wycieczka do Nowego Sącza klasy 4 i 5

06 gru 2022 | Admin M

 
W piątek, drugiego grudnia, uczniowie klasy 4 i 5, pod opieką pań Małgorzaty Hajduk, Katarzyny Krawczyk i Agnieszki Kruczek, wybrali się na wycieczkę do Nowego Sącza.
Pierwszym punktem harmonogramu było Kino Helios, gdzie oglądali film pt. ”Wielki zielony krokodyl domowy”. To historia rodziny Primmów, która przeprowadziła się do Nowego Jorku. Ich życie zmienia się, gdy poznają Lyle’a, śpiewającego krokodyla, o wspaniałej osobowości. Film komediowy bardzo przypadł uczniom do gustu, o czym świadczyły wybuchy śmiechu na sali kinowej podczas seansu.
Kolejną atrakcją była kręgielnia. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, do których dołączyły nauczycielki. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tą nową dyscypliną sportu. Pobyt w kręgielni dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i emocji, okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej i zabawy.
Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem ruin nowosądeckiego zamku. Pani Małgorzata Hajduk w bardzo interesujący sposób przedstawiła jego historię. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi, że  zamek został wzniesiony przez króla Kazimierza Wielkiego. Niestety do naszych czasów nie dotrwały ani plany, ani mury zamku z tamtego okresu. W dokumentach przetrwały jednie zapisy o wydarzeniach, jakie miały miejsce na zamku w czasach jego świetności.
Do Rożnowa wszyscy wrócili z uśmiechami na twarzach. Uczestnicy wyjazdu nie tylko dobrze się bawili, ale też wzbogacili swoją wiedzę.