Wycieczka do Mielna

25 maj 2024 | Admin M

Dzięki współpracy gmin Gródek nad Dunajcem i Mielna, 32 uczniów naszej szkoły miało możliwość spędzenia kilku dni nad polskim morzem.  Opiekę sprawowali Pani Elżbieta Bukowiec, Pani Natalia Jurkowska i Pan Mateusz Mikulec.
Po dotarciu do Mielna i zakwaterowaniu w hotelu Bałtyk, przywitaliśmy się z morzem.  Młodzież  integrowała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Roztoce Brzezinach w trakcie gier i zabaw na plaży, a najodważniejsi wchodzili do morza aż ... po kostki :)
Po obiedzie wzięliśmy udział w grze terenowej Mielno Quest, w trakcie której uczestnicy podzieleni na grupy wędrowali po okolicy rozwiązując zagadki i szukając wskazówek.  Na mecie rywalizacji czekał pracownik  Błękitnego Patrolu WWF, którego wykład przybliżył nam wiadomości o faunie Bałtyku.
W środę ciuchcią udaliśmy się do Chłopów, gdzie zwiedziliśmy Skarbnicę Wioski Rybackiej oraz do Gąsek. Tam, krętymi schodami weszliśmy na szczyt latarni morskiej. Podczas spaceru dotarliśmy na 16. południk geograficzny, który przebiega przez Chłopy.  Na koniec dnia relaksowaliśmy się podczas rejsu statkiem Mila po jeziorze Jamno.
W czwartek stanęliśmy w obliczu największego wyzwania - wyprawy do Słowińskiego Parku Narodowego.  Niemal 10 kilometrowa trasa wiodąca przez las, wydmy i plażę okazała się być testem wytrzymałości, który wszyscy zdali celująco :)
Wieczory spędzaliśmy aktywnie na grach i zabawach oraz tańcach.  Największą popularnością cieszyła się belgijka.
Nie przegapiliśmy żadnego zachodu słońca nad morzem.
W piątek rano pożegnała nas delegacja ze Szkoły w Mielnie, która wręczyła pamiątkowe zestawy gadgetów. Bardzo dziękujemy za gościnność, ciepłe przyjęci i program wypełniony atrakcjami.  To było niezapomniane przeżycie!