Uczniowie klas VII i VIII w Pieninach

17 cze 2023 | Admin M

"Należy podróżować, by się czegoś nauczyć."

Mark Twain

12 i 13 czerwca uczniowie klas 7 i 8 wraz z opiekunami: p. Litwińską, p. Piękoś i p. Gondkiem pojechali na wycieczkę w Pieniny.
W pierwszy dzień wyruszyliśmy w pieszą wędrówkę z Krościenka nad Dunajcem na szczyt Trzy Korony 🧭🗺. Na szlaku podziwaliśmy piękno górskiego krajobrazu i dowiedzieliśmy się wielu przyrodniczych ciekawostek słuchając opowieści pana przewodnika. Po zdobyciu najwyższego szczytu Trzech Koron, Okrąglicy, o wysokości 982 m n.p.m. odwiedziliśmy ruiny Zamku Pienińskiego, który został wzniesiony pod wierzchołkiem Zamkowej Góry w sercu Pienin ⛰. Po południu, zmęczeni, ale dumni z siebie pojechaliśmy na nocleg do Szczawnicy. Rozpaliliśmy grilla i miło spędziliśmy wspólnie czas 🔥😊
Drugi dzień również spędziliśmy aktywnie 💪 Pojechaliśmy na wycieczkę rowerową przełomem Dunajca na Słowację 🚵‍♂️🚵‍♀️🚵.
Wycieczka dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń i była okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu🌳☀️🌲