Turniej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

10 kwi 2022 | Admin M

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. W etapie gminnym brało udział dwoje uczniów : Nadia Kwaśniewska z klasy VI oraz Paweł Bugański z klasy V. Oboje zajęli IV miejsce co należy uznać za sukces i dobry prognostyk na kolejne edycje. Gratulacje Nadia i Paweł!