Wizyta Świętego Mikołaja w Szkole Podstawowej w Rożnowie

11 gru 2021 | Admin M

Dnia 07.12. 2021 r. do Szkoły Podstawowej w Rożnowie zawitał (w otoczeniu aniołów, diabełka i pasterza) święty Mikołaj:)
Wizytę swą rozpoczął od najmłodszych uczniów, którzy na tę okazję przygotowali piękny występ (uczniowie z klasy 0b pod opieką pani Beatki Gołąb - śliczną piosenkę „Gwiazdka” połączoną z układem tanecznym i oprawą plastyczną, dzieci z klasy 0a, pod opieką pani Agnieszki Smolorz - zimową piosenkę po angielsku „Jingle Bells”, a pierwszoklasiści pod opieką pani Dorotki Kwiatkowskiej - piosenkę „A Mikołaj pędzi” ).
Radosne dziecięce pląsy wzbudziły zachwyt Mikołaja, który (choć zmęczony trudami wędrówki) dołączył do tego ślicznego, tanecznego korowodu i w rytm muzyki zaczął na krześle wesoło podrygiwać:)
Następnie niezwykły Gość rozdawał dzieciom prezenty (paczki ze słodkościami przygotowane przez Radę Rodziców), a aniołki częstowały dzieci cukierkami zakupionymi przez Samorząd Uczniów.
Po tym miłym spotkaniu Mikołaj pożegnał się z najmłodszymi dziećmi i wyprzedzany co chwilę przez figlarnego diabełka dotarł do klas starszych uczniów.
Po wręczeniu paczuszek z łakociami i złożeniu świątecznych życzeń cudowny Gość pożegnał się i udał się w dalszą drogę, by ucieszyć swoim widokiem inne dzieci oczekujące z utęsknieniem na tę wyjątkową Osobę.
Serdecznie dziękujemy Księdzu Dariuszowi za objęcie patronatu nad tym wydarzeniem! Podziękowania za zakup słodyczy uczniom przekazujemy również Delikatesom Centrum w Rożnowie, Pani Annie Gawęckiej, Pani Kamili Michalik oraz Pani Dagmarze Mikulec.