Święto Komisji Edukacji Narodowej

18 paź 2022 | Admin M

14 października miała miejsce ważna uroczystość, obchodziliśmy Święto Komisji Edukacji Narodowej, a pierwszoklasiści  oficjalnie dołączyli do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Rożnowie.
Akademię rozpoczął Król Ołówkos Straszliwy ze swoją żoną. Przygotował dla uczniów klasy pierwszej szereg trudnych zadań, a oni poradzili sobie z nimi doskonale. Pochwalili się swoimi umiejętnościami. Recytowali, śpiewali, odpowiadali na patriotyczne pytania, wiedzieli jak należy zachowywać się na drodze. Pod czujnym okiem pani Jolanty Gondek zatańczyli Zumbę. Wszyscy zdali egzamin na szóstkę, co jest niewątpliwą zasługą pani Anety Flądro, która wraz ze swoimi wychowankami poświęciła mnóstwo czasu na przygotowania występu.
Krótki występ artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Iwony GościmińskiejMichał Wilkiewicz zachwycił wszystkich grą na organach . Alicja Bukowiec i Oliwia Góra recytowały wiersze, a Paweł Bugański, Ania Mateja, Weronika Pachota, Julia Turek, Nadia Kwaśniewska, Patrycja Bujgajska i Michał Mierzwa wzięli udział w pięknym występie tańców ludowych z zespołem Małe Rożnowioki. Tradycyjnie też pięknie zaśpiewał dla nauczycieli po włosku Hubert Grzesiak.
Mieliśmy również okazję podziwiać folklorystyczny zespół „Rożnowioki”, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gródku nad Dunajcem, a należą do niego uczniowie naszej szkoły.Występ przygotowała pani Beata Grzegorzek.  
Wszystkim pracownikom oświaty życzymy zdrowia, satysfakcji z realizacji Waszej misji i zasłużonego szacunku ze strony społeczeństwa.