Światowy Dzień Ziemi

29 kwi 2023 | Admin M

26 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi 🍃🌍🌱
Z tej okazji spotkaliśmy się na apelu i obejrzeliśmy Ekologiczny Teleexpress🧐. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę🎶 i podziwialiśmy Ekologiczny Pokaz Mody, w którym przedstawiciele klas zabawili się w modeli i zaprezentowali oryginalne i pomysłowe stroje z odpadów oraz stylizacje retro ze starych ubrań, które wylądowały w kontenerach👗👒👔. Po popisach artystycznych klasy IV-VIII stanęły w szranki i wzięły udział w klasowych rozgrywkach ekologicznych 🥊. Każda klasa musiała wykonać kilka zadań: rozwiązać krzyżówkę, segregować śmieci, przygotować kartkę z życzeniami dla Ziemi oraz wymyślić i zareklamować produkt "na ratunek Ziemi". Na zakończenie dwóch przedstawicieli każdej klasy walczyło o punkty w interaktywnym EKO-QUIZIE 👩‍💻🧑‍💻.
Poszczególne konkurencje oceniała komisja konkursowa. Wyniki rozgrywek prezentują się następująco:
 
🥇miejsce: KLASA 5
 
🥈miejsce: KLASA 8
 
🥉miejsce: KLASA 4.
Zwycięzcy otrzymali klasowe gry planszowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz vouchery na "Lekcję bez pytania"👍. Każda klasa dostała zdrowa przekąskę 🍎🍏oraz roślinkę do pielęgnowania 🌱 ufundowaną przez panią Wandę Pawłowską.
Gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę😊!
Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów!
Organizatorem Dnia Ziemi była p. Karolina Litwińska.