Sukces Bartosza Hajduka z klasy VIII

21 mar 2023 | Admin M

18 marca w sobotę  Kraków przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Bartek Hajduk pisał III – ostatni etap Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/23 organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zmagania miały miejsce w budynku wydziału na ul. Gronostajowej w Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Budowa nowej siedziby Wydziału Chemii UJ rozpoczęła się w październiku 2013 roku i zakończyła wiosną roku 2017.
Można powiedzieć, że wyjazd był podsumowaniem bardzo intensywnego roku nauki dla Bartka. Brał on udział w konkursach z wielu przedmiotów. Na etapie rejonowym były to: historia, chemia, biologia i geografia, gdzie otarł się  o etap wojewódzki.
Mieć talent i go rozwijać to coś  wspaniałego, a spotkać na swojej drodze takiego ucznia, to dla każdego nauczyciela niesamowite szczęście.  Mam nadzieję, że szkoła, którą wybierze Bartek, a potem studia, przyniosą mu radość i spełnienie oczekiwań. Po wielu latach z wielkim sentymentem powróciłam już do  nowej siedziby wydziału, gdzie byłam z uczniem na etapie wojewódzkim konkursu chemicznego, a kiedyś tu sama studiowałam.

Małgorzata Bugańska