Spotkanie z Navalem

22 wrz 2023 | Admin M

 
Dzisiaj, 21 września, uczniowie klas 7 i 8 naszej Szkoły, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z weteranem wojennym, pisarzem i podróżnikiem - panem Pawłem Mateńczukiem, które zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Rożnowie.
Były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM opowiadał o zagranicznych misjach, m. in. na wodach Zatoki Perskiej, w Afganistanie i Iraku.  Swoją przygodę z wojskiem rozpoczął jako żołnierz I Pułku Specjalnego w Lublińcu, skąd trafił na misję pokojową ONZ w Libanie. Już jako gromowiec brał udział w działaniach bojowych na wodach Zatoki Perskiej, w Iraku i w Afganistanie.
Jego niezwykły, motywacyjny wykład zrobił na uczniach naszej Szkoły ogromne wrażenie. Ze spotkania wyszli przekonani, że w przyszłość jest w ich rękach.
 
Dziękujemy!
 
autorką zdjęć jest pani Małgorzata Karbownik