Spotkanie z misjonarzem

18 mar 2022 | Admin M

W środę 16 marca 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z długoletnim misjonarzem – ks. Stanisławem Wojdakiem, który w barwny i obrazowy sposób opowiadał o realiach z jakimi zetknął się podczas posługi, którą pełnił w ramach misji. W trakcie spotkania ksiądz podzielił się wspomnieniami o ewangelizacji, różnicach kulturowych, relacjach z władzami krajów misyjnych i przyrodzie. Podczas prelekcji oglądaliśmy film i dowiedzieliśmy się na co najczęściej przeznaczane są pieniądze z kolędy misyjnej – budowę szpitali, szkół, przedszkoli, domów parafialnych, kościołów, studni itp. Spotkanie pozwoliło uświadomić uczniom, że mamy za co dziękować naszym rodzicom, wychowawcom, nauczycielom oraz całej społeczności lokalnej, że mamy możliwość nauki, że mamy miejsce, gdzie możemy to czynić i nie musimy się martwić o to, czy mamy co jeść. Dla wszystkich była to bardzo interesująca i niezwykła lekcja nie tylko geografii, kultury ale przede wszystkim człowieczeństwa, za co księdzu Stanisławowi serdecznie dziękujemy!