Rozstrzygnięcie Konkursu Recytatorskiego

05 maj 2021 | Admin M

Motto: „Wielka poezja, będąc wielką i będąc poezją,

nie może nie zachwycać nas, a więc zachwyca”.

Witold Gombrowicz

 
W ostatnim tygodniu kwietnia nasi Uczniowie wzięli udział w XXIII Rejonowym Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych z terenu Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego. Zainteresowanie nim wzbudziło nasz podziw, bo aż 18 recytatorów zmagało się o awans do finału. Szkolna komisja miała twardy orzech do zgryzienia, komu przyznać pierwsze i drugie miejsce, bo tylko dwóch Uczniów mogło reprezentować szkołę. Ostatecznie zdecydowano, że będą to dwie Uczennice: Maja Serafin z klasy VI i Amelia Cepiga z klasy VII. Natomiast w kategorii klas najmłodszych naszą szkołę reprezentował Paweł Bugański z klasy IV. Mimo iż nasi Recytatorzy nie osiągnęli spektakularnych wyników, wszystkim z całego serca gratuluję. Wiem, jak dużo czasu musieliście poświęcić i ile wysiłku trzeba było włożyć, aby opanować wiersz i fragment prozy. Brawa dla wszystkich!