Rejonowy Konkurs Języka Niemieckiego

31 maj 2024 | Admin M

🇩🇪"Kto nie zna języków obcych, nie wie nic o własnym".(Goethe)🇩🇪
29 maja w naszej szkole odbył się Rejonowy Konkurs Języka Niemieckiego, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gmin: Gródek nad Dunajcem, Łososina Dolna oraz Chełmiec. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem, pan Jarosław Baziak. Uczestnicy pisali godzinny test, który sprawdzał umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz znajomość gramatyki i słownictwa. Rywalizacja przebiegała w sympatycznej atmosferze, a komisja konkursowa po poprawieniu prac wyłoniła zwycięzców:
🥇Anna Litwińska - SP w Witowicach Dolnych
🥈Adrian Karpiel - SP w Chełmcu
🥉Kinga Ruchała - SP w Gródku n/D
🥉Emilia Zawadzka - SP w Łososinie Dolnej
Fundatorami nagród był Gminny Ośrodek Kultury Gródek nad Dunajcem, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Rożnowie, sklepik szkolny, Kama Studio Urody, sklep komputerowy Pixel oraz organizator. Dziękujemy ❤
Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom 👏👏👏
Szczególne podziękowania kierujemy również do opiekunów za trud włożony w przygotowanie swoich uczniów do konkursu 👩‍🏫.
Zapraszamy za rok!!!
Organizatorem konkursu była p. Karolina Litwińska.