„Przyjęliśmy znamię daru Ducha Świętego”

23 kwi 2022 | Admin M

 
21 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy ósmej przyjęli Sakrament Bierzmowania, który utwierdza chrzest i umacnia jego łaskę. Otrzymali Ducha Świętego poprzez namaszczenie „krzyżmem”, czyli olejem zmieszanym z balsamem konsekrowanym przez biskupa. Sakramentu udzielił Ksiądz Biskup Stanisław Salaterski. Stało się to w kościele pw. św. Cyryla i Metodego w Roztoce Brzezinach. Młodzi ludzie usłyszeli ważne słowa: „Wy jesteście solą dla ziemi, wy jesteście światłem świata”.  Ten wielki dar to zadanie, aby byli dobrą solą i właściwym światłem.
W tym uroczystym i pięknym dniu młodzieży towarzyszyli rodzice, świadkowie bierzmowania, rodzina oraz wychowawcy.
Serdecznie dziękujemy Księdzu Sylwestrowi Miciniakowi, który przygotował uczniów do egzaminu i Księdzu Dariuszowi Borkowi, który obecnie uczy religii i czuwał nad przebiegiem tej niezwykłej uroczystości.
Serdecznie gratulujemy!