Przedszkolaki z 0b w szkole

11 gru 2022 | Admin M

To już trzy miesiące odkąd pierwszy raz przekroczyliśmy próg tej szkoły a jakby to było wczoraj. Trochę przerażeni, bez rodziców, z obcymi ludźmi, ale pełni zapału do odkrycia nowych lądów i przeżycia nowych przygód. Oprócz trudów nauki mamy w przedszkolu czas również na zabawę i nie tylko. Tyle się już wydarzyło.
1 września mieliśmy okazję brać udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023.
14 września przyszedł do nas specjalny gość Pani Pielęgniarka Dorota Dziedzic. Opowiadała nam jak możemy pomóc innym, gdy się skaleczą albo gorzej się poczują. Dowiedzieliśmy się, że cukierki są pyszne, ale niestety niekoniecznie zdrowe i musimy zmniejszyć ich zjadanie.
15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Okazało się, że wokół nas jest bardzo wiele kropek. Oglądaliśmy bajkę jak to wszystko z tą kropką się zaczęło i okazało się, że każdy z nas ma taką wyjątkową kropkę – swój talent.
11 października poszliśmy z wizytą do Pani Fryzjerki Małgorzaty Rybskiej. Pokazała nam swoje przybory do pracy, wyjaśniła po co one są, jak miesza się farby. Mogliśmy nawet wybrać jedną dla klientki Pani Gosi. Chyba była zadowolona bo się uśmiechała.
14 października okazał się być świętem Komisji Edukacji Narodowej. Składaliśmy życzenia pracownikom szkoły. Trochę się denerwowaliśmy, ale nie było tak źle. Okazało się, że pracuje u nas w szkole dużo osób i są całkiem miłe.
20 października byliśmy na pierwszej wycieczce w Łososinie Dolnej. Mogliśmy obejrzeć spektakl teatralny pt. „Przygody krasnala Chichotka”. Było super. Mnóstwo śmiechu z tym krasnalem było. Nauczyliśmy się piosenki i braliśmy udział w części przedstawienia.
21 października był naszym dniem. Zaprosiliśmy rodziców do naszego przedszkola. W tym dniu staliśmy się prawdziwymi starszakami, bo było nasze ślubowanie.
28 października byliśmy na pobliskim cmentarzu pomodlić się za zmarłymi, którzy tam spoczywają i zapaliliśmy im znicz.
3 listopada okazał się wyjątkowym dniem. Po raz pierwszy braliśmy udział w apelu, ale był on niezwykły ze względu na imieniny Pani Dyrektor. Głośno zaśpiewaliśmy jej sto lat i złożyliśmy życzenia. Była zaskoczona bo nikt jej nie powiedział, że spotykamy się na apelu – taka niespodzianka.
9 listopada odbyło się spotkanie autorskie online z panią Maciak autorką książek dla dzieci.
10 listopada miały miejsce dwa wydarzenia – Akademia z okazji Dnia 11 listopada i konkurs recytatorski. Reprezentował nas Zdzisio Miarka i jesteśmy z niego bardzo dumni bo był bardzo odważny. Stanął przed całą szkołą i z pamięci powiedział wiersz. Otrzymał za to dyplom i nagrodę.
25 listopada sami musieliśmy zrobić sobie śniadanie! W naszym przedszkolu był dzień zdrowego śniadania. Na kanapkach gościły pomidorki, jajka, ogórki, papryka, szynka i w sumie wszystko co nam smakowało.
28 listopada przynieśliśmy do szkoły nasze przytulanki. Był Dzień Misia. Grom, konkursom i zabawom nie było końca. Każdy zasłużył na nagrodę. Bardzo dziękujemy za tak wspaniały dzień Paniom Agnieszce Kruczek, Elżbiecie Bukowiec i Małgorzacie Hajduk.
30 listopada odbyły się andrzejki. Pani Dagmara Mikulec szalała z nami na ZUMBIE. Było super! Po szaleństwach na hali dobrze, że nasi rodzice przygotowali nam słodki poczęstunek. Inaczej nie mielibyśmy sił na wróżby. Na początku trochę się ich baliśmy, nie zawsze udało się wylosować to co chcieliśmy. Na szczęście Pani wytłumaczyła nam, że to tylko zabawa. Dobrze, że za rok znów będą andrzejki i nowe wróżby.
W sumie to tylko trzy miesiące w szkole. Nie możemy się już doczekać co będzie w grudniu. W końcu to miesiąc Świętego Mikołaja!