Program "Trzymaj formę" w naszej szkole

18 mar 2022 | Admin M

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE W RAMACH REALIZOWANEGO W ROKU SZKOLNYM 2021/22 PROGRAMU „TRZYMAJ FORMĘ !”
Tematami przewodnimi są:
- Alternatywne wykorzystanie czasu wolnego
oraz
- Zdrowo jem, zdrowo żyje, podstawy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej
W realizację programu zaangażowani są uczniowie, nauczyciele, wychowawcy, pedagog,  rodzice i pielęgniarka szkolna.
Przystępując już kolejny rok do realizacji programu kierowaliśmy się tym, że czas wolny można spędzać ciekawie, aktywnie bawiąc się w swoim gronie, nawiązując relacje z rówieśnikami w realu a nie przed komputerem, tabletem czy ze smartfonem w ręku przez większą część doby.
Tematyka prozdrowotna w naszej szkole nie jest czymś nowym. Już od kilku lat jesteśmy zaangażowani w różne projekty i akcje dotyczące zdrowego stylu życia takie jak: „Warzywa i owoce” czy „Szklana mleka dla każdego”. Wielu z naszych uczniów uprawia czynnie również sport – od piłki nożnej, ręcznej, siatkowej aż po tenis stołowy. Efekty i sukcesy  widoczne są na szczeblu powiatu.
Sami również propagujemy aktywność fizyczną na wycieczkach krajoznawczo-turystycznych m.in. rowerowym rajdzie Zawiszy Czarnego , wyjazdach na łyżwy - aby dodać wiary we własne siły, aby to co niemożliwe stało się możliwe; na ściankę wspinaczkową - doświadczając czegoś niecodziennego, bezpiecznej adrenaliny, nowych wyzwań, pokonując własne bariery;  trampoliny - JUMP MANIA - aby poćwiczyć , usprawnić swoją akrobatykę i postawić się do pionu; kręgle-zdrowa rywalizacja, dobra zabawa i integracja .
Dlatego udział w programie „Trzymaj formę” doskonale wpisało się w życie naszej szkoły. Akcja ta sprawiła, że część uczniów zaczęła przywiązywać większa wagę do tego co jada na co dzień, na zabieranie drugiego śniadania i spożywania większej ilości owoców i warzyw. Wiedzą również, że dla zdrowia liczy się także wszelka aktywność fizyczna.
Uczniowie dzięki realizacji projektu nabywają wiedzę i nowe umiejętności m.in.: pracy zespołowej, kreatywności, odpowiedzialności oraz rzetelności.