Próbna ewakuacja szkoły

15 paź 2023 | Admin M

 
W piątek, 13 października, w naszej Szkole odbyła się pierwsza w tym roku próbna ewakuacja przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną z Rożnowa. Po sygnale dźwiękowym w postaci minutowego dzwonka, uczniowie wraz z nauczycielami opuścili sztucznie zadymiony budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki, czyli szkolne boisko.
Celem ćwiczeń było uświadomienie głównie uczniom, a także innym osobom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw.
Naczelnik OSP Rożnów, pan Andrzej Kwaśniewski, podkreślił, iż takie alarmy próbne to bardzo ważna kwestia, która przygotowuje do odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.
Po akcji ewakuacyjnej uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w szkoleniu, dotyczącym pierwszej pomocy, które przeprowadził prezes rożnowskiej OSP, lek. Aleksander Więcek, a młodsze dzieci miały okazję wejść do wozów strażackich.
 
Serdecznie dziękujemy strażakom OSP Rożnów!