Prezentacja kandydatów na patrona szkoły

02 paź 2022 | Admin M

W czwartek, 29. września, podczas apelu, miała miejsce prezentacja kandydatów na patrona szkoły. Sylwetki sławnych Polaków, a także najistotniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny przybliżyli nauczyciele podczas krótkich prezentacji multimedialnych.
Pani Dyrektor Teresa Durałek oraz Pani Aneta Flądro, która stoi na czele zespołu zajmującego się nadaniem imienia przedstawiły dzieciom i młodzieży procedury zgodnie z którymi wytypowany zostanie Patron oraz wytłumaczyły, jak ważny jest to moment dla naszej szkoły.
Ksiądz Dariusz Borek dość szczegółowo opowiedział o postaci Świętego Wojciecha przedstawiając jego życie, podkreślał jak zawsze pozostawał wierny swoim ideałom i z nieugiętością bronił wartości chrześcijańskich, nawet za cenę życia.
Pani Małgorzata Hajduk przybliżyła sylwetkę Zawiszy Czarnego. Ten kandydat oprócz legendarnej siły fizycznej, słynął z żelaznego charakteru i odwagi. Nie na darmo ukute zostało powiedzenie "polegać jak na Zawiszy". I ta postać spotkała się z zainteresowaniem widowni, która  z zapartym tchem słuchała historii z życia rycerza.
Pani Dorota Kwiatkowska w zastępstwie za Panią Elżbietę Bukowiec przedstawiła dobrze już znanego w naszej szkole Ludwika Jerzego Kerna - pisarza, który żył i tworzył w Rożnowie. Szczególnie najmłodsi uśmiechali się widząc na ekranie monitora  postaci Ferdynanda Wspaniałego czy słonia Dominika.
O Polsce Niepodległej opowiedziała Pani Agnieszka Kruczek, przypominając w swojej prezentacja o trudnych i bolesnych momentach w historii naszej Ojczyzny. Pan Jarosław Musiał dodał, że suwerenność i możliwość decydowania o sobie, to kluczowe wartości, które stanowią o istnieniu narodu.
Teraz wybór należeć będzie do dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli, którzy 3 października postawią X obok nazwiska swojego faworyta.
Fragmenty video relacji z apelu:
Prezentacja kandydatów na patrona szkoły
Prezentacja kandydatów na patrona szkoły - procedury