Popularyzacja umiejętności praktycznych

30 gru 2022 | Admin M

#Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna, realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
W ramach Programu otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego, niezbędnego do rozwijania umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
W grudniu uczniowie zagościli na dobre w szkolnej kuchni, wyposażonej w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości. Powstawały w niej głównie pachnące pierniczki.
Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu, pod kierunkiem pani Agnieszki Kruczek, przygotowało upominki dla nauczycieli, instytucji wspierających Szkołę oraz osób samotnych i starszych.
Uczniowie klasy trzeciej, razem ze swoją wychowawczynią, panią Jolantą Kołodziej, upiekli pierniczki i je ozdobili.
   
13 grudnia klasa piąta miała „smaczną” lekcję matematyki. Razem z panią Jadwigą Sadłoń uczniowie upiekli pizzę, a następnie dzielili ją na części, ćwicząc tym samym ułamki. Zadaniem każdego ucznia było powiedzieć, jaki ułamek pizzy zjadł. Taka nauka przez zabawę bardzo spodobała się piątoklasistom.
Uczniowie naszej Szkoły w grudniu poznawali tajniki geografii. Razem z panią Karoliną Litwińską klasa szósta w ramach utrwalenia wiadomości na temat Układu Słonecznego upiekła i ozdobiła ciasteczka - planety, a siódma udowodniła, że gleboznawstwo wcale nie musi być nudne i wykonała pyszne desery - profile gleb występujących w Polsce. Były to z pewnością najsłodsze zajęcia w tym roku szkolnym.
 
Uczeń klasy siódmej, Xawier Olchawa, pod czujnym okiem pani Katarzyny Krawczyk wykonał w drukarce 3D rogi, które zostały wykorzystane jako rekwizyt podczas szkolnych jasełek „Cicha Noc, Święta Noc…”
21 grudnia przeżywaliśmy w naszej szkole szczególną uroczystość. Cała społeczność zebrała się na szkolnej hali gimnastycznej, by obejrzeć jasełka, które składały się z kilku aktów i były przeplatane śpiewem przygotowanym przez szkolny chór. Dzięki sprzętowi nagłaśniającemu (mikrofonom bezprzewodowym, mikrofonom nagłownym, okablowaniu, kolumnom aktywnym), zakupionemu             w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości, wszyscy zgromadzeni na hali uczniowie i rodzice mogli wsłuchać się w opowieść o podróży Maryi i Józefa.
Od września 2022 roku systematycznie, na naszej stronie internetowej, są zamieszczane sprawozdania i relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskane dzięki programowi #Laboratoria Przyszłości.