Piłkarki z Rożnowa TRZECIE w województwie

30 lis 2021 | Admin M

W dniu 29 listopada na hali sportowej w Łącku rywalizowaliśmy na ostatnim etapie mistrzostw małopolski, czyli w ścisłym finale. Prawo udziału w tym turnieju ma 6 szkół z rejonów :
rejon wielicki, rejon limanowski, rejon tarnowski, rejon chrzanowski, rejon nowotarski i miasta Kraków. Naszym rejonem jest rejon limanowski, w skład którego wchodzą : miasto Nowy Sącz, powiat gorlicki, limanowski i nowosądecki. Więc by dotrzeć do Łącka rywalizowaliśmy na zawodach : gminnych -> międzygminnych -> powiatowych -> rejonowych.
Dużo grania, jeszcze więcej emocji, miłych wspomnień, nowych znajomości, nowych doświadczeń, wzrost wiary we własne możliwości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych.
Jeżeli chodzi już o turniej w Łącku to graliśmy mecz otwarcia ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Wieliczki i przegraliśmy 0-5. Drugą odsłoną naszej rywalizacji był mecz z dziewczętami z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Brzesku i nasze zwycięstwo 3-1. Trzecie spotkanie to mecz z Zespołem Szkół Samorządowych z Sułkowic Łęgu i odnosimy druga porażka, tym razem 0-3. W ostatnim spotkaniu by być pewnym miejsca na podium musieliśmy wygrać z Zespołem Placówek Oświatowych w Drogini. To zadanie nam się udało i zwyciężamy 3-2.
Warto nadmienić, że dwa lata temu, też w finale wojewódzkim zajęliśmy IV miejsce właśnie za SMS Wieliczka, ZSS w Sułkowicach Łęgu oraz nieobecnymi w tym roku SP w Suchej Beskidzkiej. Także progres jest, mimo iż niedosyt również. Ale ,może "trawa" będzie bardziej łaskawa... .
We wszystkich etapach rozegraliśmy 12 spotkań, 10 wygraliśmy a dwa przegraliśmy. Bilans bramkowy to 37-12.
W turniejach grały : Julia i Jadzia Ciastoń, Kinga Belica, Amelia Cepiga, Karolina Szymosz, Izabela Nędza, Maja Cetnarowska, Małgorzata Policht, Wanessa Szczodróch.
Do zawodów przygotowywał mgr Krzysztof Gondek.
WIELKIE I SZCZERE GRATULACJE!!!
JAKO SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA JESTEŚMY Z WAS DUMNI !!!