Piękna nasza Polska cała...

17 cze 2022 | Admin M

 
Takie motto przyświecało naszym uczniom w czasie wycieczki do Wieliczki i Krakowa, która miała miejsce 13 czerwca 2022 r. Skorzystaliśmy z ministerialnej dotacji związanej z projektem: Poznaj Polskę.
Najpierw zwiedziliśmy Kopalnię Soli Wieliczka, gdzie oglądaliśmy podziemną ekspozycję Muzeum Żup Krakowskich. To prawdziwa wizytówka Polski na świecie. Od 1978 roku wpisana na listę UNESCO od dawna zachwyca swoim pięknem i zachęca do odwiedzin.
Następnie udaliśmy się do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego. W Katedrze na Wawelu modliliśmy się w intencji Ojczyzny, a potem pokłoniliśmy się królom i bohaterom narodowym. Podążając Traktem Królewskim, podziwialiśmy Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, a w nim niezwykły Ołtarz Wita Stwosza oraz Bramę Floriańską i Barbakan. Wiemy już, gdzie mieszkał i pracował Jan Długosz i Jan Matejko. Wiemy też, gdzie jest to słynne okno papieskie, z którego padły wszystkim znane słowa: Jakby kto pytał, Franciszkańska 3. Pod tym oknem zawsze młodzież czekała na Jana Pawła II. Zawsze tam rozmawiał z młodzieżą.
To była piękna i wartościowa wycieczka.