Owoce i warzywa w naszej szkole

10 lis 2022 | Admin M

Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w ,,Programie dla szkół’’, którego celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych i warzywno- owocowych. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym.
W październiku i listopadzie uczniowie klas od 1-5 organizowali warsztaty kulinarne, podczas których przygotowywali pyszne i zdrowe kanapki, sałatki owocowe i desery z owocami. Ponadto uczniowie klasy czwartej przygotowali prezentację na temat zdrowego odżywiania oraz tworzyli piramidy zdrowia. Uczniowie klasy drugiej promowali zdrowe odżywianie poprzez wykonane plakaty. Dzieci z klasy trzeciej założyły hodowlę fasoli i prowadziły wnikliwe obserwacje z kolejnych dni wzrostu rośliny.Podczas zajęć uczniowie poznawali i utrwalali zasady zdrowego żywienia, zapoznali się z pochodzeniem i uprawą owoców i warzyw, dowiedzieli się jak przechowywać żywność oraz jak postępować z odpadami spożywczymi.