Ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym z Laboratoriami Przyszłości

26 cze 2023 | Admin M

   
Rok pracy za nami. Był intensywny i pełen wyzwań. Skupialiśmy się na opanowaniu nowych umiejętności. W początkowych miesiącach zaznajamialiśmy się z nowymi sprzętami oraz przyzwyczajaliśmy do nowych możliwości.
W miesiącu czerwcu regularnie odbywały się zajęcia z wykorzystaniem sprzętu i urządzeń z Projektu Rządowego #Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie klasy 2, pod czujnym okiem pani Doroty Kwiatkowskiej, uczestniczyli w zajęciach kuchennych. Wykonywali kolorowe sałatki owocowe i galaretki, które zniknęły w ekspresowym tempie.
 
Uczniowie klasy 3, razem z panią Jolantą Kołodziej, przygotowali sałatki i desery z sezonowymi owocami. Korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu Rządowego #Laboratoria Przyszłości.
 
Pani Dorota Kwiatkowska przeprowadziła w naszej Szkole Przegląd Piosenki Dziecięcej. Występy uczniów możemy podziwiać dzięki sprzętowi, zakupionemu w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.
Wszyscy dobrze wiemy, że najlepiej uczymy się i zapamiętujemy to, czego osobiście doświadczymy. Zwłaszcza, gdy zagadnienia dotyczą tak trudnego tematu, jakim jest składnia. Uczniowie klasy czwartej na lekcji języka polskiego z panią Agnieszką Kruczek zajmowali się wykresem zdania pojedynczego. Wykorzystali do tego szkolne boisko, na którym rysowali wykresy oraz zaznaczali grupę podmiotu i orzeczenia. Dzięki temu, dzieci znacznie lepiej przyswoiły wiedzę, a przy okazji mogły odetchnąć od zajęć w zamkniętej sali.
   
Uczniowie klasy 7 podczas lekcji informatyki z panią Katarzyną Krawczyk  korzystali z drukarki 3D. Powstały elementy florystyczne - kwiaty i flakony.
 
Podczas wycieczki klas 7 i 8 do Szczawnicy wykorzystano aparat oraz kamerę.
 
7 czerwca odbył się Rejonowy Konkurs Języka Niemieckiego. Użyto aparatu fotograficznego do wykonania pamiątkowych zdjęć.
 
Z początkiem roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęliśmy w naszej Szkole realizację programu #Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna, realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia są prowadzone w taki sposób, by angażować uczniów oraz odkrywać ich talenty i rozwijać zainteresowania. Nasza szkoła w ramach projektu zakupiła między innymi: drukarkę 3D z akcesoriami, aparat fotograficzny, wyposażenie szkolnej kuchni.
Zakupiony sprzęt wykorzystywaliśmy przez cały rok nauki, angażując wszystkich uczniów naszej Szkoły.