Na salonach romantyków

15 cze 2022 | Admin M

 
 
10 czerwca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Jego celem było zapoznanie uczniów z piękną polską poezją romantyczną oraz promowanie szkolnych talentów recytatorskich, a także kształtowanie wrażliwości na piękno poezji ojczystej i uczenie dzieci zdrowej rywalizacji. W konkursie wzięło udział 12 uczniów od klasy czwartej do ósmej. Recytatorzy wybrali utwory Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Aleksandra Fredry i Teofila Lenartowicza.
Wyniki konkursu:
I miejsce Amelia Cepiga
II miejsce Paweł Bugański
III miejsce Karina Padula
IV miejsce Michał Mierzwa
V miejsce Mateusz Pancerz
W konkursie wzięli udział również: Wiktoria Gądek, Hubert Grzesiak, Klaudia Bugajska, Patrycja Bugajska, Julia Gądek, Xawier Olchawa i Izabela Nędza.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.