Odkryj, twórz, zainspiruj!

31 sty 2024 | Admin M

 
Nasza Szkoła otrzymała środki na realizację programu #Laboratorium Przyszłości, dzięki którym uczniowie mogą rozwijać kreatywne myślenie, praktyczne umiejętności, stosowanie nowych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia w naszej Szkole i pozwala uczniom rozwijać zainteresowania.
Otrzymane przez nas wsparcie przeznaczyliśmy na zakup sprzętu do prowadzenia zajęć z techniki, robotyki, zajęć kulinarnych oraz na zakup sprzętu audio-video. Informacje na temat realizacji tego projektu pojawiają  się na stronie internetowej naszej Szkoły.
Początkiem listopada nasza Szkoła otrzymała imię Polski Niepodległej. Z tej okazji przygotowaliśmy wspaniałą uroczystość, którą rozpoczęła uroczysta Msza Święta. Dzięki sprzętowi nagłaśniającemu wszyscy zaproszeni goście mogli z zapartym tchem podziwiać widowisko przygotowane przez pana Jarosława Musiała.
 
Uczniowie klasy pierwszej podczas zajęć z panią Małgorzatą Hajduk wykorzystywali klocki LEGO. Konstruowali oryginalne budowle i pojazdy, a efektami swojej pracy chętnie chwalili się innym.
 
Piątoklasiści na godzinie wychowawczej z panią Agnieszka Kruczek przygotowali przepyszne muffinki według domowych przepisów. Uczniowie tej samej klasy, ale na lekcji informatyki z panią Małgorzatą Brzegowy tworzyli albumy. Zdjęcia użyte do projektu zostały wykonane aparatem, zakupionym w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.
 
Na lekcji geografii uczniowie klasy 7, pod kierunkiem pani Karoliny Litwińskiej, utrwalali rodzaje gleb, występujących w Polsce. Wykonali profile glebowe w postaci deserów.
 
Uczniowie klasy 8 na lekcjach informatyki sporządzali dokumentację szkolnej imprezy sportowej. Ich zadaniem było zaprojektowanie i wydrukowanie medali. Na kolejnej lekcji z panią Małgorzatą Brzegowy drukowali ozdoby świąteczne dzięki drukarce Omni200.
 
Aby poczuć atmosferę świąteczną uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 piekli i dekorowali aromatyczne pierniczki. Wykorzystali do tego sprzęt kuchenny, zakupiony w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.
 
Uczniowie klasy 7 na lekcji informatyki z panią Małgorzatą Brzegowy tworzyli projekt kolażu w programie GIMP. Zdjęcia, które do tego wykorzystali zrobiono aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.
 
Dzięki programowi #Laboratoria Przyszłości uczniowie naszej Szkoły na dodatkowych zajęciach rozwijają swoje umiejętności, związane z twórczym i kreatywnym wykorzystaniem urządzeń audiowizualnych z naciskiem na ich możliwości informacyjne, techniczne i artystyczne.