Nowoczesna szkoła - kreatywni uczniowie

09 kwi 2024 | Admin M

 
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna, realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jej celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów.
Nasza Szkoła w ramach tego projektu otrzymała wsparcie finansowe na zakup sprzętu, narzędzi i elektronarzędzi, służących rozwijaniu umiejętności dzieci i młodzieży. Uczniowie korzystali między innymi ze sprzętu nagłaśniającego, aparatu fotograficznego, drukarki 3D, klocków MODI i LEGO,  kamerki GoPro Hero 9 i sprzętu nagłaśniającego.
Uczniowie klasy 4 na lekcji matematyki z panią Jadwigą Sadłoń powtarzali ułamki przez zabawę. Piekli pizzę i dzielili ją na części, a następnie każdy musiał powiedzieć za pomocą ułamka jaką część udało mu się zjeść. Oczywiście korzystali ze sprzętu, zakupionego w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.
Klasa 8 na zajęciach z wychowawcą - panią Karoliną Litwińską, realizowała temat o zdrowym odżywianiu. Przygotowali przepyszne tortille, których aromat roznosił się po całej Szkole.
Uczniowie klasy 2 na lekcji z panią Aneta Flądro przygotowywali dekoracje z jajek na świąteczny stół. Wykorzystali do tego sprzęt kuchenny.
Rada Samorządu Uczniowskiego, pod kierunkiem pani Agnieszki Kruczek, przygotowała słodkie upominki z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla instytucji wspierających naszą Szkołę. Wykorzystała do tego sprzęt kuchenny zakupiony w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, z inicjatywy Rady Samorządu Uczniowskiego, zorganizowano konkurs na Strój Pani Wiosny. Aby wszyscy zebrani doskonale słyszeli prowadzących, wykorzystaliśmy sprzęt nagłaśniający.
Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach tego programu cieszą się ogromnym zainteresowaniem.  Jesteśmy wdzięczni, że uczniowie naszej Szkoły mają szansę uczyć się poprzez eksperymentowanie i w ten sposób zdobywają praktyczne umiejętności.