Niech nam żyją 100 lat!

24 sty 2020 | xLM

Mimo że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są jednak takie, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto kochanych Babć i Dziadków. W naszej szkole zapraszanie ich na uroczystość z tej okazji jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Dnia 21 stycznia 2020 roku odbyła się zatem ta wspaniała impreza. Najpierw Seniorzy udali się do kościoła, gdzie ksiądz proboszcz Marek Truś odprawił Mszę świętą w ich intencji. Potem  wszyscy spotkaliśmy się w szkole. Pani dyrektor Teresa Durałek przywitała przybyłych gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły bożonarodzeniowe jasełka, a chór zaśpiewał kilka kolęd.

W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać wyczyny artystyczne swoich  pociech. Mali artyści z przejęciem odtwarzali wyznaczone role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie Seniorzy zostali obdarowani pięknymi kwiatami. Frekwencja, jak co roku, była wysoka. Na wszystkich gości czekał poczęstunek.  Na koniec rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy Księdzu Kanonikowi Markowi Trusiowi za sponsorowanie całego przedsięwzięcia, Państwu Gawełdom za pyszne ciasta i pieczywo oraz Państwu Pawłowskim za piękne kwiaty.

Uroczystość została przygotowana przez członków szkolnego koła Caritas. Opiekę sprawowały Panie Katarzyna Krawczyk i Magdalena Mikulec oraz ks. Łukasz Matuszyk.