Nie pal przy mnie, proszę

11 cze 2021 | Admin M

 
Uczniowie klasy drugiej pod opieką p. Anety Flądro w drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021 realizowali edukacyjny program antytytoniowy „Nie pal przy mnie, proszę”.
Zajęcia realizowane w ramach programu miały charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim miały  na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których  inne osoby palą przy nich papierosy.
Przeprowadzono cykl pięciu zajęć wg scenariuszy z programu ,,Nie pal przy mnie, proszę’’.  Na pierwszym spotkaniu dzieci poznały główną bohaterkę programu, wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im na kolejnych zajęciach. Korzystały z kart pracy zawartych w programie. Podpowiadały wiewiórce, co ich zdaniem jest potrzebne aby być zdrowym. Jak unikać przeziębienia? Jak się bawić, żeby nie ulec wypadkowi? Jak bawić się bezpiecznie w szkole, na podwórku, na placu zabaw, na korytarzu szkolnym?
Uczniowie chętnie i  aktywnie brali udział w zajęciach  realizowanych w ramach opisywanego programu. Poszerzyli wiedzę na temat zdrowia, uświadomili sobie, że sami  mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznali sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.
Na zakończenie programu dzieci pracowały nad projektem pt. „Palenie szkodzi zdrowiu!”. W ten sposób powstały plakaty i rysunki o szkodliwości palenia tytoniu.