Mali podróżnicy w Krakowie i Wieliczce

23 cze 2022 | Admin M

W poniedziałek 30 maja wszystkie klasy z nauczania wczesnoszkolnego wyjechały na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.Skorzystaliśmy z dofinansowania ministerialnego w ramach programu „Poznaj Polskę”.
Wycieczka zaczęła się bardzo wcześnie, bo już o 6 rano.  Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”. Krętymi schodami zeszliśmy na głębokość 135 metrów pod ziemię. Kopalnia zrobiła na nas ogromne wrażenie. Dzieci poznały wiele faktów związanych z przyrodą i historią. Wykonaliśmy wiele pamiątkowych zdjęć. Na powierzchnię wyjechaliśmy windą. W pobliżu kopalni znajduje się tężnia, tam też spędziliśmy trochę czasu relaksując się oraz jedząc drugie śniadanie.
Drugi etap, to pobyt w Parku Doświadczeń im. Stanisława Lema. Tutaj dzieci miały wspaniałe warunki na zabawę ruchową połączoną z doświadczeniami, które można było wykonać na dostępnych urządzeniach. Zabawa była doskonała, trudno było zebrać dzieci, by pojechać na obiad do Starego Miasta. W drodze do restauracji dzieci podziwiały arcydzieła architektury Krakowa.
Koniec wycieczki to powrót do autokaru ze Starego Miasta pięknymi ulicami, prowadzącymi pod smoczą jamę. Dzieci musiały zobaczyć Smoka Wawelskiego „na własne oczy”. Bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń wieczorem wróciliśmy do domu.