Magiczny świat pana Ambrożego Kleksa

20 paź 2022 | Admin M

Klasa IV rozpoczęła swoją przygodę z książką Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa”. Uczniom spodobały się nietypowe przedmioty, jakich pan Ambroży uczył w swojej szkole, dlatego na lekcji języka polskiego mieli okazję uczestniczyć w lekcji kleksografii.
Kleksografia polega na tym, że na arkuszu papieru robi się kilka kleksów, a potem arkusz składa się na pół i kleksy rozmazują się na papierze, przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt, postaci. Do nich dopisujemy odpowiednie historyjki (…) J.Brzechwa
Uczniowie klasy IV, stworzyli oryginalne kleksy, a następnie zastanawiali się co przypominają. Lekcja poprowadzona przez panią Agnieszkę Kruczek pozwoliła czwartoklasistom na chwilę przenieść się w magiczny świat bajki o Ambrożym Kleksie i szpaku Mateuszu.