Konkursy matematyczne

11 cze 2021 | Admin M

1. WIELCY MATEMATYCY
W naszej szkole, w maju 2021 roku, chętni uczniowie z klasy piątej, szóstej i siódmej wykonali w ramach konkursu pt. ,,Wielcy matematycy” plakaty. Konkurs miał na celu przypomnienie sylwetek niektórych sławnych matematyków, takich jak np.: Pitagoras, Tales z Miletu, Euklides, Rene Descartes – Kartezjusz, Blaise Pascal, Mikołaj Kopernik, Maria Gaetana Agnesi, Jan Śniadecki, Stefan Banach, Ada Lovelace, Sofia Kowalewska czy Władysław Orlicz.
Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością oraz starannością w wykonaniu swoich praca, które zawierały podobiznę wybranego naukowca, krótki życiorys oraz dokonania. Niektórzy zamieszczali również ciekawostki związane z dana postacią.
Wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie:
Klasa 5: Karina Padula, Xawier Olchawa, Klaudia Bugajska, Patrycja Bugajska.
Klasa 6: Nikodem Flądro, Patryk Kostrzewa, Maja Serafin, Teresa Matras.
Klasa 7: Kaja Pura, Małgorzata Policht.
Organizator: Małgorzata Bednarska.

2. TWIERDZENIE PITAGORASA
Uczniowie klasy siódmej wykonali w ramach klasowego konkursu matematycznego prace związane z trójkątami prostokątnymi i twierdzeniem Pitagorasa.
Wyróżnieni uczniowie: Anna Borucka, Bartłomiej Puto, Paweł Siuta, Kaja Pura, Mateusz Pancerz, Wanessa Szczodróch, Amelia Cepiga, Emilia Duźniak, Maja Cetnarowska, Wojciech Gądek otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie.
Organizatorzy konkursu: Jadwiga Sadłoń i Małgorzata Bednarska
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!