Konkurs Piosenki Polskiej i Obcojęzycznej

06 kwi 2022 | Admin M

,,Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp,

tam dobre serca mają. Bo ludzie źli,

ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają".

 

Johann Wolfgang Goethe

   

KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ I OBCOJĘZYCZNEJ

23.03.2022 r.

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ROŻNOWIE

 
Dnia 23.03. 2022 r. w naszej szkole odbył się Konkurs piosenki polskiej  i obcojęzycznej dla wszystkich zainteresowanych uczniów. Został on przeprowadzony w 3 kategoriach wiekowych:
- dzieci z obydwóch klas „0” do klasy 2. szkoły podstawowej,
-uczniowie z klas od 3. do 5.,
-najstarsi przedstawiciele braci uczniowskiej z klas od 6. do 8. .
Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Każda z klas miała swoich śpiewających przedstawicieli. Uczniowie prezentowali się pojedynczo, w parach lub zespołowo. Jury w składzie Seniorów : mgr Teresa Durałek, mgr Jarosław Musiał, mgr Krzysztof Gondek, mgr Karolina Litwińska, mgr Magdalena Mikulec  i Juniorów (przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego) ustaliło, iż dzieci od klasy ,,0” do klasy 2. otrzymają dyplomy za udział w konkursie, a uczniowie od klasy 3.  dyplomy z określonymi na nich miejscami.Tak zatem prezentują się wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:
 
Uczniowie od klasy 3. do klasy 5:
1 miejsce - Hubert Grzesiak z klasy 5
2 miejsce - Hubert Grzesiak z klasy 5. i Xavier Grzesiak z klasy 3.
3 miejsce - Wiktoria Gądek i Julia Mordarska z klasy 4.
 
Uczniowie od klasy 6. do klasy 8:
 1 miejsce - grupa chłopców z klasy 7 w składzie: Nikodem Flądro, Igor Gumulak, Bartosz Hajduk, Patryk Kostrzewa, Krzysztof Nowak, Mikołaj Pawłowski
2 miejsce  - Nadia Kwaśniewska z klasy 6
3 miejsce - wszyscy obecni w tym dniu uczniowie z klasy 8: Anna Borucka, Amelia Cepiga, Maja Cetnarowska, Mikołaj Chełmecki, Emilia Duźniak, Jakub Fedko, Wojciech Gądek, Nicola Gurgul, Alicja Jaśkiewicz, Karol Miszkinis, Izabela Nędza, Mateusz Pancerz, Małgorzata Policht, Kaja Pura, Bartłomiej Puto, Natalia Rybarczyk, Paweł Siuta, Wanessa Szczodróch, Karolina Szymosz, Wiktoria Waligóra, Franciszek Wilkiewicz, Miłosz Woźniak.
 
Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń klasy 5, Hubert Grzesiak, który nie dość, iż wybrał piękny i trudny klasyczny utwór (Andrea Bocelli „Con te partiro”), to zaśpiewał go z olbrzymim,  rzadko spotykanym w tym wieku, emocjonalnym wyczuciem słów.
 
Wszystkim pozostałym uczestnikom oraz osobom pośrednio lub bezpośrednio zaangażowanym w przygotowania do konkursu serdecznie dziękuję!
 
Panu Mateuszowi Mikulcowi, Panu Jarosławowi Musiałowi  oraz uczniom, dźwiękowym operatorom - Mikołajowi Kostrzewie i Dawidowi Maciasiowi, bardzo dziękuję za okazaną pomoc przy uruchomieniu długo nieużywanego sprzętu muzycznego i dbanie o jakość techniczną ścieżki dźwiękowej w trakcie konkursu:)
Pani Agnieszce Smolorz za podarowanie słodkości:)
Wszystkim uczestnikom za stworzenie pięknych plakatów, plastycznej oprawy konkursu:)
Rodzicom uczniów biorących udział w konkursie za duchowe wspieranie swoich pociech i zachęcanie ich do publicznego wystąpienia.
Odbiorcom obecnym na sali konkursowej  za czynny udział i motywowanie osób biorących udział w muzycznych zmaganiach do głośnego, wyrazistego śpiewania:)
 Ufam, że w przyszłym roku, nasi Drodzy Uczniowie, znów zachwycicie nas swoimi wokalnymi talentami !!!
 
Jeszcze raz wszystkim gorąco dziękuję!
Elżbieta Bukowiec