Jak łączyć podróże z edukacją...

21 paź 2022 | Admin M

19 października klasy czwarta i piąta wybrały się na wyjazd edukacyjny. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy była Huta Szkła Artystycznego „Sabina” w Rymanowie. Jej właściciel ciekawie opowiadał o swoim zakładzie, a następnie własnoręcznie wykonał kilka figur ze szkła. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się powstającym dziełom i próbowali odgadnąć jaką rzeźbę tworzy artysta. Zwycięzcami i zdobywcami szklanych figurek zostali Krzysztof Woźniak (klasa 4) i Paweł Bugański (klasa 6). Następnie mieliśmy możliwość oglądnięcia przepięknej wystawy szkła artystycznego.
Kolejnym etapem podróży było sanktuarium św. Jana z Dukli. Pomodliliśmy się w tej pięknej świątyni i poznaliśmy życiorys jej patrona.
Ostatnim miejscem naszej podróży był Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcialnicy niedaleko Jasła. Powstał on w miejscu odkrycia jednego z najstarszych grodzisk w Polsce z początków epoki brązu i wczesnego średniowiecza. Zwiedziliśmy ciekawą wystawę, rekonstrukcję wału obronnego, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Uczestniczyliśmy również w warsztatach z łucznictwa i garncarstwa.
Wycieczka łączyła elementy edukacji, wypoczynku i zabawy. Zobaczyliśmy to, o czym dzieci uczą się na lekcjach historii i jednocześnie spędziliśmy niezapomniany czas integrując się.