II Gminny Przegląd Współczesnej Interpretacji Teatralnej

20 maj 2023 | Admin M

 
17 maja grupa teatralna z naszej Szkoły, „Rycerze Zawiszy”, brała udział w II Gminnym Przeglądzie Współczesnej Interpretacji Teatralnej, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną Filię w Rożnowie i Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem, pod honorowym patronatem Teatru Nowego Nowy Sącz.
Reprezentacja naszej szkoły, składająca się z uczniów klasy 7 i 8, stworzyła i przedstawiła spektakl pt. „Zemsta - czyli szkolne perypetie”.  Opowiadał on historię rozgrywającą się w szkole. Główni bohaterowie musieli rozwiązać konflikt, aby żyć w przyjaźni. Historia inspirowana była „Zemstą” Aleksandra Fredry.
 
„Rycerze Zawiszy” zdobyli II miejsce. W ich ręce trafił Voucher wysokości 300 złotych, Statuetka II Miejsca, przygotowana przez Pracownię Ceramiczną Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem oraz dyplom.
 
Serdecznie dziękuję Uczniom klasy 7 oraz 8 za ogromne zaangażowanie, poświęcenie wolnego czasu, pomysły i niecodzienne rozwiązania sceniczne, za radość, jaka towarzyszyła nagrywaniu Naszego Spektaklu. Praca z Wami to sama przyjemność!
 

Agnieszka Kruczek

 
autorką zdjęć jest Aleksandra Kołodziej