I Szkolny Konkurs MAM TALENT!

10 lut 2024 | Admin M

 
Niektórzy mówią, że szkoła zabija talent, ale nie Nasza! O czym mogli przekonać się zgromadzeni 9 lutego na hali uczniowie, nauczyciele i rodzice, uczestniczący w I Szkolnym Przeglądzie MAM TALENT, zorganizowanym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Podczas spotkania wyławianiem talentów do polskiego show biznesu zajmowało się czteroosobowe jury w składzie: Pani Małgorzata Karbownik, Pani Małgorzata Bugańska, ksiądz Dariusz Borek. Podczas występów najmłodszych uczestników do konkursowego jury dołączył przedstawiciel Rady Samorządu Uczniowskiego - Dariusz Magiera, a następnie Karina Padula.
Trzy uczestniczki: Judyta i Jagoda Nideckie oraz Wiktoria Kalwara zaprezentowały swój talent manualno-plastyczny. Julia Zając i Zosia Miarka z oddziału przedszkolnego 0a przedstawiły układ taneczny. Ania Mierzwa, Nikola Kos, Ala Hajduk, Wiktoria Garbacz i Emilka Ptak zaśpiewały piosenkę pt. „I made a valentin for you”. Sandra Kwaśniewska, zagrała na skrzypcach utwór „Sto lat”.
Tymek Furtak i Boguś Kruczek przedstawili wariację, dotyczącą karate. Zdzisław Miarka, zagrał na pianinie. Krzysztof Wilkiewicz na akordeonie. Zuzanna Kisło i Milena Zelek oraz Michalina Mencel zaprezentowały układ taneczny. Michalina Gondek i Mikołaj Gondek przedstawili podstawowe ciosy karate. Pola Pajor, Aniela Kruczek i Marzena Hajdugi pokazały „Walkę z duchem”. Emilia Gondek i Kamila Zielińska, które zaśpiewały utwór pt. „Dzięki, że jesteś”. Dmytro Chubenko zagrał na saksofonie utwór „Call me maybe”. Hubert Grzesiak, zaśpiewał utwór pt. „Until I found you”, a Nadia Kwaśniewska „Hymn”. Adam Hajduga zagrał na akordeonie utwór W. Zołotariowa pt. „Sonata nr 2”, część III.
Prawdą okazało się stwierdzenie, że w każdym człowieku drzemie jakiś ukryty talent - trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.
Po burzliwych naradach jury postanowiło przyznać następujące miejsca:
pierwsza kategoria wiekowa:
I miejsce - Michalina Mencel
II miejsce - Pola Pajor, Aniela Kruczek i Marzena Hajduga
III miejsce - Michalina Gondek i Mikołaj Gondek
 
druga kategoria wiekowa:
I miejsce - Dmytro Chubenko
II miejsce - Wiktoria Kalwara
III miejsce - Judyta Nidecka
 
trzecia kategoria wiekowa:
I miejsce - Adam Hajduga
II miejsce - Nadia Kwaśniewska
III miejsce - Hubert Grzesiak
 
Nagrodami były zestawy klocków LEGO oraz karty podarunkowe do Empiku o wartości 2x100 zł, 2x70 zł i 2x50 zł. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym.