„I POLSKIE TO BYŁO ZWYCIĘSTWO”

16 lis 2019 | xLM

Pod takim hasłem 8 listopada w naszej szkole uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana można było czuć odświętną, patriotyczną atmosferę, bowiem cała społeczność szkolna wystąpiła w strojach galowych.

Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 10.45 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Najpierw wystąpił uczeń klasy VII, który przedstawił krótką historię losów państwa polskiego w drodze do niepodległości. Potem uczniowie przedstawili krótki montaż słowno – muzyczny. Punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentował szkolny chór, który zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych. Oba występy naszych uczniów wypadły interesująco i zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność.

Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz o Polsce, w którym brały udział reprezentacje  klas V, VI, VII i VIII. Zwyciężyła klasa VII, a drugie miejsce zajęła klasa VI. Wszystkim uczestnikom quizu i aktorom gratulowała Pani Dyrektor Teresa Durałek. Podziękowała również organizatorom: Panom Jarosławowi Musiałowi i Mateuszowi Mikulcowi.

Święto Niepodległości w naszej szkole było obchodzone wyjątkowo uroczyście. Połączyło wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.