I Gminny Konkurs Czytelniczy „Lektury Ósmoklasisty”

03 maj 2023 | Admin M

 
27 kwietnia w naszej Szkole odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy „Lektury Ósmoklasisty”, objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem, a zorganizowany z inicjatywy pani Agnieszki Kruczek.
Zawitali do nas przedstawiciele klas ósmych z Roztoki, Jelnej i Gródka nad Dunajcem oraz ich opiekunowie. Naszą Szkołę reprezentowali Mikołaj Pawłowski i Nikodem Flądro.
Inspiracją do przeprowadzenia konkursu był znany teleturniej „Jeden z dziesięciu”.
Uczestnicy wykazali się dobrą znajomością lektur do egzaminu ósmoklasisty, a rywalizacja była zacięta. Zmagania zakończyły się zwycięstwem Nikodema Flądro, który pokonał rywali,zajął pierwsze miejsce i zdobył nagrodę główną - kartę podarunkową do Empiku o wartości 200 złotych! Drugie zdobył Antoni Tobiasz (Gródek nad Dunajcem), a trzecie Zuzanna Mółka (Jelna). Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i odwagi!