I Dzień Humanisty w naszej Szkole

21 mar 2023 | Admin M

   
21 marca w naszej Szkole Samorząd Uczniowski zorganizował I Dzień Humanisty. Zaczęliśmy od konkursu wiedzy, dotyczącego baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”, w którym brały udział reprezentacje klasy 1, 2 i 3.
Rund było sześć:
1. Pytania, dotyczące treści baśni.
2. Puzzle
3. Zaszyfrowany tekst.
4. Podział bohaterów.
5. Wykreślanka.
6. Konkurencja sprawnościowa.
Konkurs przeprowadziła pani Agnieszka Kruczek, a komisja konkursowa zadecydowała o tym, ze pierwsze miejsce zajęła klasa 3, a drugie klasy 1 i 2.
Kolejnym punktem programu był konkurs„Twoja twarz wygląda znajomo”. Uczestnicy przebrali się za postacie historyczne i opowiadali o sobie w kilku zdaniach, ale nie zdradzali kim są, bo to było zadanie publiczności. Komisja konkursowa, w składzie: pani Jadwiga Sadłoń, pani Katarzyna Krawczyk, pan Jarosław Musiał, zadecydowała, że I miejsce zajął Michał Mierzwa z klasy V, II Emilia Chełmecka z klasy V, III Karina Padula z klasy VII, a wyróżnienie otrzymała Julia Jordan z klasy IV.
Ostatnim punktem Dnia Humanisty były obrady Sądu Rejonowego Klasy Ósmej im. Adama Mickiewicza z siedzibą w budynku Szkoły Podstawowej w Rożnowie, który decydował o losie Jacka Soplicy.Ostatecznie oskarżony został uniewinniony.
Mamy nadzieję, że Dzień Humanisty stanie się tradycją w naszej Szkole.