Gimnastyka na świeżym powietrzu w ramach programu Trzymaj formę!

25 kwi 2022 | Admin M

"Co potrafi nasze ciało?"

 
Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem życia każdego z nas już od najmłodszych lat. Wynika ona z wrodzonych potrzeb organizmu i nabytych umiejętności. Odpowiednio dobrana do wieku sprzyja  zachowaniu zdrowia, ma  znakomity wpływ  na nasze zdrowie psychiczne, wspomaga naszą sprawność intelektualną, daje odprężenie, poprawia samopoczucie, jest także wartościową formę spędzania wolnego czasu.  Nie bez znaczenia jest także „spalanie kalorii” – kiedy jemy zbyt dużo i zbyt mało się ruszamy, tyjemy. Nawet najprostsze czynności pozwalają spalać kalorie i dbać o zdrową sylwetkę. I tu uwaga – pierwsza rzecz to ćwiczenia –  są one bardzo ważne – ale najważniejsza to motywacja do uczestniczenia w aktywności ruchowej i chęć przebywania wśród ludzi.