Dzień Seniora

23 sty 2023 | Admin M

„Dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce”
W czwartek, 19 stycznia w naszej Szkole odbył się DZIEŃ SENIORA. Organizatorami byli: Parafialny Oddział Caritas, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Rodziców i Szkoła Podstawowa w Rożnowie.
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej, o której oprawę zadbał ks.Dariusz Borek i pan Jarosław Musiał. Następnie dziadkowie, babcie i seniorzy z naszej miejscowości zebrali się na hali gimnastycznej Szkoły.
Pani Dyrektor, mgr Teresa Durałek, powitała wszystkich gości i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej. Pierwszym punktem programu był występ oddziałów przedszkolnych, który przygotowały panie Beata Gołąb i Agnieszka Smolorz. Dzieci zaprezentowały się doskonale, a dziadkowie z pewnością byli z nich dumni. Następnie uczniowie klasy 5 i 1, pod kierunkiem pani Agnieszka Kruczek, Katarzyny Krawczyk i Małgorzaty Hajduk, przedstawili Jasełka „Cicha Noc, Święta Noc…”. Szkolny Chór, pod kierunkiem pana Jarosława Musiała, zaprezentował Koncert Kolęd. Ostatnim punktem programu był występ regionalnego zespołu „Rożnowska Dolina”.
Na seniorów z naszej miejscowości czekał ciepły posiłek, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich, pyszne ciasta, o które zadbała Rada Rodziców, na czele z panią Kamilą Michalik i upominki,zrobione przez uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu.
Ta wyjątkowa uroczystość miała na celu uświadomienie dzieciom, jak ogromną rolę pełnią osoby starsze w społeczeństwie oraz zwiększenie integracji międzypokoleniowej.
„Zawsze szanuj seniorów nie tylko dlatego, że są starsi od nas, ale są o wiele bardziej doświadczeni i naprawdę czynią najlepszych nauczycieli na świecie!!!”
Ob śpiewa dla Babci i Dziadka