Dzień Seniora 2024

20 sty 2024 | Admin M

 
18 stycznia po raz kolejny odbył się Dzień Seniora, którego organizatorami byli: Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Rożnowie oraz Caritas Parafii Rożnów. Po uroczystej Mszy Świętej zaproszeni goście udali się na halę gimnastyczną, aby obejrzeć występ przygotowany przez najmłodszych uczniów.
Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Teresa Durałek oraz ksiądz Dariusz Borek, dziękując za przybycie oraz wymieniając sponsorów, dzięki którym spotkanie było możliwe. A byli to: Caritas Parafii Rożnów, Rodzice uczniów naszej Szkoły, którzy upiekli ciasta i pomogli w przygotowaniu hali, Piekarnia Rożnów oraz Masarnia Furtak.
Następnie przedszkolaki z oddziału 0b pod opieką Pani Beaty Gołąb przygotowały jasełka. Piękne przedstawienie, które emanowało spokojem i pokojem, bo takie było jego założenie, wprowadzało widzów w stan autentycznego przeżywania. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małemu Jezusowi. Szkolni mali aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa. Stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość i wprowadziła w świąteczny klimat. Punktem kulminacyjnym był krakowiak, do którego przygotowała uczniów klas starszych Pani Jolanta Gondek. Wzruszeni dziadkowie mogli zachwycić się publicznym występem swoich wnucząt. Całość dopełnił śpiew szkolnego chóru pod batutą Pana Jarosława Musiała.
Jako drugi wystąpił oddział 0a, który do występu przygotowywała Pani Joanna Tobiasz. Dzieci przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także układ taneczny. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Na koniec najmłodsi obdarowali dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.
Ogromne podziękowania składamy Kołu Gospodyń Wiejskich „Kreatywne Kobiety” oraz Zespołowi „Małe Rożnowioki” (pod kierunkiem Pani Beaty Grzegorzek), który swoim występem uświetnił uroczystość.
Do zobaczenia za rok!