Bóg się rodzi....

23 gru 2019 | xLM

„Bóg się rodzi, by zamieszkać z nami”

  Takie hasło patronowało tegorocznym jasełkom w Szkole Podstawowej w Rożnowie. Występ składał się z kilku scen. Pierwszą było Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie. Następnie w pięknej scenerii betlejemskiej szopy odbyła się adoracja Aniołów, którzy przybyli, by oddać hołd Bożej Dziecinie. Pragnąc połączyć tamte wielkie wydarzenia ze współczesnością i polską tradycją, Aniołowie przywołują dzieci i na scenę wkroczyła para uczniów oraz dzieci w strojach krakowskich. Wszyscy składają hołd Jezuskowi i proszą o błogosławieństwo, a następnie u Jego stóp przejmują wartę. Tymczasem Aniołowie budzą pasterzy, którzy potem wędrują do Betlejem, aby złożyć swoje skromne dary. Na nich czyha rozbójnik, który ma zamiar ich ograbić, ale jeden z pastuszków oddaje mu dobrowolnie swoje dary i tym podbija jego serce. Rozbójnik również zdąża do małego Jezuska i ślubuje Mu, że już nigdy nikomu nie zrobi krzywdy. Wreszcie z dalekich krajów przybywają strudzeni Trzej Królowie i oddają pokłon.
Na koniec aktorzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia.
Po przedstawieniu wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu szkolnego chóru pod dyrekcją Pana Jarosława Musiała.
Na zakończenie Pani Dyrektor i Goście złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.