Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

22 wrz 2020 | Admin M

Dopiero był pierwszy września, po dość długiej przerwie zabrzmiał pierwszy dzwonek, niektórzy po raz pierwszy zasiedli w szkolnych ławkach, a tu już takie poruszenie. Dokładnie od 10 września rozpoczęła się kampania związana z wyborami do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz jej opiekunów. Na gazetkach zawisły programy kandydatów, a oni sami mogli zaprezentować się przed społecznością uczniowską na apelu poświęconym tylko im i ich obietnicom. Było gorąco i bardzo aktywnie.
17 września nadszedł wielki dzień, pełen napięcia, ale jakże wyczekiwany przez kandydatów - wybory. Każdy uczeń mógł wybrać jednego kandydata do Rady Samorządu Uczniowskiego spośród uczniów, jednego nauczyciela uczącego w klasach 0 – 3 oraz jednego – uczącego w klasach 4 – 8. Uczniów mogących wziąć udział w głosowaniu było 126, ale z powodu nieobecności w głosowaniu wzięło udział 112. Niestety,  jeden głos był nieważny.
 
Komisja po przeliczeniu głosów ogłosiła, że:
Przewodniczącą Szkoły została Oliwia Siuta zdobywając 39 głosów,
ZastępcąIzabela Nędza z liczbą głosów 25,
SkarbnikiemMikołaj Sadłoń – 23 oddane głosy,
SekretarzNikola Gawęcka – 17 głosów.
Członkami RSU zostali:
Dariusz Magiera,Jędrzej Gawęcki, Paweł Bugański.
Opiekunami RSU zostały Panie: Iwona Gościmińska (26 głosów), Krystyna Różańska (31 głosów).
 
Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.
 
Zeszłorocznej Radzie Samorządu Uczniowskiego za włożony trud i serce mimo zamkniętej szkoły oraz opiekunom – dziękujemy!