W Dolinie Strążyskiej

20 paź 2022 | Admin M

19. października uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z opiekunami udali się do Zakopanego.  W towarzystwie przewodnika wyruszyliśmy na trasę wiodącą do Doliny Strążyskiej. Podczas marszu z zainteresowaniem słuchaliśmy praktycznych rad przewodnika dotyczących zachowania na wypadek spotkania z dzikimi zwierzętami czy przestrzegania zasad obowiązujących w Tatrzańskim Parku Narodowym. Bez zadyszki ;) osiągnęliśmy cel - Wodospad Siklawica znajdujący się pod północną ścianą Giewontu.
Po spacerze należało zregenerować zmęczone ciało, więc obraliśmy kurs na termy w Chochołowie, gdzie przez 3 godziny korzystaliśmy z dobrodziejstw obiektu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek i w godzinach wieczornych dotarliśmy do Rożnowa.
Dziękujemy firmie Marpol za komfortowy i bezpieczny transport. Opiekę sprawowali: Pan Krzysztof Gondek, Pani Józefa Piekoś, Pani Karolina Litwińska i Pan Mateusz Mikulec.