Program rządowy Laboratoria Przyszłości

27 lut 2023 | Admin M

 
Od początku września 2022 roku w naszej Szkole prowadzone są zajęcia edukacyjne, realizowane dzięki Ministerstwu Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - pod nazwą "Laboratoria Przyszłości". Nauczyciele wykorzystują pomoce dydaktyczne i sprzęt zakupiony w ramach tego projektu.
Uczniowie chętnie angażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne, by zdobyć nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie. To idealny zestaw startowy do nauki robotyki, który daje nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania.
Klasa pierwsza, pod kierunkiem pani Anety Flądro, tworzyła owocowe i warzywne dekoracje szklanek. Dzieci przyniosły goździki, pomarańcze, marchewki, jabłka a następnie ozdabiały szklanki. Ta kreatywna lekcja została przeprowadzona, dzięki nożom, miskom i deskom, zakupionym w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.
 
Uczniowie klasy trzeciej, pod czujnym okiem pani Jolanty Kołodziej, przygotowywali na szkolnej stołówce wafelkowy przekładaniec.
   
Klasa 4 rozpoczęła swoją przygodę z powieścią Clive’a Staples’a Lewis’a pt. „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”. Bardzo przypadła jej do gustu historia krainy skutej lodem i wiecznym mrozem, która czeka na wyzwolenie. W ramach utrwalenia treści i problematyki utworu pani Agnieszka Kruczek przygotowała grę planszową. Tę oryginalną lekcję języka polskiego zapamiętają na długo dzięki zdjęciom zrobionym sprzętem, zakupionym w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.
 
Piątoklasiści podczas lekcji języka polskiego, pod kierunkiem pani Agnieszki Kruczek, poznali historię chłopca o niezwykłych zdolnościach detektywistycznych - Adama Cisowskiego. Zainspirowani książką Kornela Makuszyńskiego, brali udział w „Polonistycznym Escape Roomie”. Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym z programu #Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie klasy siódmej na lekcji biologii, razem z panią Iwoną Gościmińską, oglądali preparaty tkanek zwierzęcych. Było to możliwe dzięki mikroskopom, zakupionym dzięki programowi #Laboratoria Przyszłości. Ta sama klasa, ale na zajęciach informatyczno-technicznych z panią Katarzyną Krawczyk, zaprojektowała i wydrukowała piękne walentynkowe serca, które stały się dekoracją 14 lutego.
 
Klasa 5 na dodatkowych zajęciach z panią Katarzyną Krawczyk uczyła się sztuki nakrywania do stołu. Odpowiednio przygotowany stół nie tylko lepiej się prezentuje, ale sprawia, że we własnym domu można poczuć się, jak w eleganckiej restauracji.
 
Na zajęciach świetlicowych, które prowadzi pani Małgorzata Hajduk i pani Iwona Gościmińska wykorzystywane były klocki Lego.
Druga połowa lutego, to okres, który pozwolił na zorganizowanie kilku ciekawych projektów przy wykorzystaniu sprzętu z programu #Laboratoria Przyszłości. W dalszym ciągu staramy się rozwijać i pomagać w realizowaniu twórczych pomysłów naszych uczniów.