Ortografii się nie damy…

15 cze 2022 | Admin M

   
10 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom i laureatom Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Został on rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza obejmowała uczniów klas: IV-VI, druga: VII – VIII.
Konkurs, zgodnie z regulaminem, składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie napisali dyktando, a następnie uzupełnili test sprawdzający przede wszystkim znajomość zasad pisowni oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasy IV-VI
I miejsce – Michał Mierzwa, kl. IV
II miejsce – Anna Mateja, kl. V oraz Klaudia Bugajska, kl. VI
III miejsce – Xawier Olchawa, kl. VI
 
KlasyVII-VIII
I miejsce – Amelia Cepiga, kl. VIII
II miejsce – Anna Borucka, kl. VIII
III miejsce – Małgorzata Policht, kl. VIII
 
Gratulacje dla wszystkich uczestników!