Mobilne Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej w Rożnowie

26 kwi 2023 | Admin M

 
24 kwietnia 2023 r. do naszej Szkoły zawitał bus Mobilnych #Laboratoriów Przyszłości wyposażony w nowoczesny sprzęt. Zespół edukatorów przez 4 godziny dydaktyczne rozwijał  kompetencje  przyszłości oraz kluczowe umiejętności, takie jak: kreatywność, komunikacja oraz krytyczne myślenie uczniów klas: IV-VII. Uczestniczyli oni w niezwykłych zajęciach  z użyciem sprzętu pozwalającego im rozwijać zainteresowania na różnych przedmiotach, nie tylko technicznych. Wzięli udział w wykładzie dotyczącym sztucznej inteligencji oraz testowali działanie drukarki 3D. Dzięki temu zyskali praktyczną wiedzę na temat jednej  z najważniejszych technologii przyszłości oraz poszerzyli umiejętności dotyczące pracy z drukarką 3D.