18 kwi 2022 | Admin M
Konsola/mikser dźwięku z akcesoriamiDrukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie pojawi się we wszystkich polskich szkołach już niedługo! Rusza największa inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację w historii –„Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Wykorzystanie 60% środków Programu Laboratoria Przyszłości
Celem Programu Laboratoria Przyszłości jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.
W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza Szkoła otrzymała wsparcie finansowe(60 000 zł) na zakup wyposażenia potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
60% przyznanych środków już wykorzystaliśmy. Został za nie zakupiony następujący sprzęt:
To nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne. Pozwoli on uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz dodatkowych, pozalekcyjnych jak również w trakcie pobytu na świetlicy.
Korzyści z Laboratoriów Przyszłości:
Z perspektywy Szkoły i nauczyciela:
- sfinansowanie nowoczesnego wyposażenia – nie tylko wymaganego, ale również dodatkowego, wskazanego przez Szkołę;
- nowe technologie ułatwiające przekazywanie wiedzy;
- wsparcie w realizacji podstawy programowej , prowadzeniu zajęć dodatkowych;
- rozwój merytoryczny nauczycieli.
Z perspektywy rodzica i ucznia:
- zwiększenie zainteresowania dziedzinami technicznymi i ścisłymi;
- popularyzacja rozwiązań i umiejętności praktycznych, połączenie zdobywania wiedzy z przygodą;
- odkrywanie i rozwój talentów oraz inwestycja w lepszą przyszłość młodych.