Konkurs „Czytajmy Jachowicza”

09 wrz 2021 | Admin M

Organizator
Konkurs organizowany jest przez mgr Elżbietę Bukowiec (założycielkę i opiekunkę Izby Pamięci  Ludwika Jerzego Kerna w Rożnowie)  – we współpracy z Pracownią Badań Kultury i Literatury Dziecięco-Młodzieżowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – reprezentowaną przez dr. Marcina Łukasza Lutomierskiego.

Temat konkursu
Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie i wykonanie plakatu przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych, który będzie reklamował  jeden lub kilka wierszy Stanisława Jachowicza.

• Popularyzacja twórczości znanego bajkopisarza, Stanisława Jachowicza.
  • Promowanie wartościowej literatury.
  • Rozbudzanie zainteresowania książką literacką.
  • Rozwijanie kreatywności i artystycznej wrażliwości dzieci.
  • Twórcze i aktywne spędzanie wolnego czasu przez dzieci.
  • Eksponowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie.

Warunki uczestnictwa
Konkurs jest adresowany do uczniów nauczania początkowego, od klasy 0 do klasy 3 Szkoły Podstawowej w Rożnowie.
  • Uczniowie wykonują indywidualnie lub zbiorowo plakat reklamujący ulubiony wiersz (ulubione wiersze) Stanisława Jachowicza.
  • Dzieci wykonują pracę plastyczną, zachowując formę plakatu.
  • Plakat powinien być opatrzony hasłem reklamującym wybrany przez siebie wiersz lub wiersze Stanisława Jachowicza.
  • Praca powinna być wykonana samodzielnie (bez odwzorowywania rysunków).
  • Każdy uczestnik (lub uczestnicy) może dostarczyć tylko 1 pracę opatrzoną metryczką umieszczoną na odwrocie pracy zawierającą: imię i nazwisko autora, klasę.
  • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publicznej prezentacji prac konkursowych oraz wykorzystania ich w materiałach promocyjnych Izby Pamięci Ludwika Jerzego Kerna, a także pracy naukowo-dydaktycznej.

Terminy
Prace należy dostarczyć do 31 października 2021 r., do Izby Pamięci L. J. Kerna w Rożnowie – do mgr Elżbiety Bukowiec.
Ocena i nagrody
Ocenie będą podlegać:
  • samodzielność wykonania,
  • zachowanie formy plakatu,
  • oryginalność ujęcia tematu,
  • estetyka wykonania.

Nagrody
Każdy z uczestników otrzyma dyplom, a zwycięzcy (3 najładniejsze plakaty) – nagrody w formie tomików wierszy Stanisława Jachowicza. Przewidziane są także wyróżnienia.
Wszyscy uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku do celów przeprowadzenia konkursu zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.