II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

24 paź 2023 | Admin M

 
23 października w naszej Szkole odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, który koordynowała pani Agnieszka Kruczek. Rozpoczął on Tydzień Patrona.
Tematyka patriotyczna jest bardzo popularna w poezji. Czym więc są dla nas wiersze patriotyczne dzisiaj? Przede wszystkim miłością do Tej, która "jeszcze nie zginęła, kiedy my żyjemy". Tak właśnie zaczyna się najważniejszy polski wiersz patriotyczny. Zna go każdy Polak, ale warto, żeby znał również inne wiersze o naszej ojczyźnie.
II Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza: odziały przedszkolne, druga: klasy 1-3 i trzecia klasy 4-8. W każdej kategorii przewidziane były trzy miejsca i nagroda specjalna Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
 
Jury Konkursowe w składzie: pani Małgorzata Bednarska, pani Małgorzata Karbownik, ksiądz Dariusz Borek i pan Krzysztof Gondek, oceniało: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, trafność interpretacji głosowej, dykcję oraz artyzm wystąpienia w sześciopunktowej skali.
Oddziały przedszkolne:
I miejsce: Boguś Kruczek
II miejsce: Ania Mierzwa, Sara Mikulec, Ola Mliczek
III miejsce: Zosia Miarka
Wyróżnienie: Sandra Kwaśniewska
Klasy 1-3:
I miejsce: Aniela Kruczek (klasa 2)
II miejsce: Lena Lipińska (klasa 3) i Marzena Hajduga (klasa 2)
III miejsce: Julia Hajduk (klasa 1) i Milena Zelek (klasa 1)
Klasy 4-8:
I miejsce: Karina Padula (klasa8)
II miejsce: Julia Jordan (klasa 5) i Paweł Bugański (klasa 7)
III miejsce: Martyna Pajor (klasa 5), Michał Mierzwa (klasa 6) i Mikołaj Sadłoń (klasa 6)
Wyróżnienie: Gabrysia Zielonka (klasa 4), Alicja Bukowiec (klasa 7), Xavier Olchawa (klasa 8) i Natalia Kwaśniewska (klasa 4).
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i pięknej recytacji!!!