II Dekanalny Konkurs Poezji Religijnej pt. "Wielkanoc w oczach poetów"

16 kwi 2024 | Admin M

 
W Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Dobrocieszu (parafia Wojakowa) odbył się 10 kwietnia II Dekanalny Konkurs Poezji Religijnej pt. "Wielkanoc w oczach poetów". Konkurs zgromadził 40 uczestników ze szkół podstawowych.
Uczestnicy konkursu podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe (uczniowie kl. IV-V oraz klas VI-VIII). Poprzez recytację wierszy wielkanocnych zabrali wszystkich słuchaczy w swoistą poetycką podróż, odkrywając hasło tegorocznej edycji konkursu: "Wielkanoc w oczach poetów". Dobór utworów związany był z pojęciem Wielkiej Nocy, a więc męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, a także obrzędami, które temu świętu towarzyszą.
Naszą Szkołę reprezentowali:  Martyna Pajor z klasy 5, Anna Bugańska z klasy 5, które do występów przygotowywała pani Agnieszka Kruczek oraz Paweł Bugański z klasy 7, przygotowany przez panią Teresę Durałek.
Gratulujemy!!!